,,Malý, veľký projekt“ – posunutie začiatku a konca obce Beluša

VODIČI POZOR ! ZNAČENIE ZAČIATKU A KONCA OBCE BELUŠA JE PRESUNUTÉ! Triviálna vec ? Možno. Avšak o to dôležitejšia. Aj vďaka podnetom občanov a poslancov Obecného zastupiteľstva v Beluši sme ešte v roku 2021 vyvolali rokovanie so Slovenskou správou ciest, Národnou diaľničnou spoločnosťou a ďalšími dotknutými orgánmi o presune dopravného značenia začiatku a konca obce z ul. Žilinskej smerom na Visolaje.

Prečo ? Predovšetkým z dôvodu zvýšenia bezpečnosti obyvateľov danej ulice a užívateľov existujúcich prevádzok v blízkosti diaľničných privádzačov. Posunom dopravného značenia sa obmedzí rýchlosť na danom úseku na 50km/hod. platnej v rámci celej obce.

Niektoré, aj ,,menšie projekty“ sú časovo zdĺhavejšie a náročnejšie, ako by sme si predstavovali, najmä kvôli potrebným povoleniam a administratívnym procesom. Avšak som rád, že aj v tomto prípade, sme napriek viacerým pripomienkam dokázali presadiť a zrealizovať z financií obce možno pre niekoho nie príliš významnú investíciu, ja ju však vnímam ako dôležitú, najmä pre zvýšenie bezpečnosti v doprave.

#26 #patrikstrbak #belusa #okrespuchov #tsk #volby2022

Prejsť na začiatok